Drzewa – nasi starsi bracia

Biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni do udziału w szkolnym projekcie – „Drzewa – nasi starsi bracia”.
Celem projektu jest zwrócenie naszej uwagi na piękno i ważność drzew dla nas i naszego środowiska.
Zaczynamy od fotografowania drzew!
Gdynia i jej okolice słyną ze swojej zieleni – więc na początek proponujemy stworzenie wirtualnej galerii najpiękniejszych drzew, parków, skwerów i lasów – galerii zdjęć zrobionych w naszym mieście i okolicach.  Będziemy czekać na wasze zdjęcia drzew zarówno w zimowej jak i wiosennej scenerii.
Kolejne etapy projektu przewidują:  
  • warsztaty artystyczne,
  • warsztaty edycji zdjęć,
  • zajęcia edukacyjne przygotowane przez uczniów dla uczniów,
  • rajd rowerowy,
  •  wiosenną akcję sadzenia drzew…

 
ODPOWIADAMY NA ZAPROSZENIE Z FRANCJI
Do stworzenia projektu „DRZEWA – NASI STARSI BRACIA” oraz nowego spojrzenia na drzewa zainspirowała nas sympatyczna francuska rodzina  z Valbonne– autorzy projektu
„ONE TWO TREE FROG”
- w którym łączą 6-miesięczną podróż rowerami po Europie z akcją sadzenia drzew. Hasłem ich projektu jest: 1km = 1 drzewo -  tak więc planują posadzenie na szlaku swojej podróży  5 tysięcy drzew!! Szczegóły ich projektu poznacie odwiedzając stronę http://www.onetwotreefrog.fr/
Maskotką projektu jest Froggy – sympatyczna zielona żaba.
Kristell, John, Tara & Maël Coutel odwiedzą naszą szkołę na wiosnę i opowiedzą o swojej podróży oraz  projekcie.
*Tytuł naszego projektu: „Drzewa, nasi starsi bracia” jest cytatem z utworu włoskiego poety i filozofa Guido Ceronettiego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza